يكشنبه 02 آذر ماه 1393
 

 
 

اخبار | آرشيو اخبار | جستجو | Rss

نمايش گروهاخبار جدید
20/07/1393
روش تکمیل فرم‌های برنامه سالانه و ساماندهی طرح‌های تملک
توسط PlanningBudgeting (budget) 2:13 PM اخبار جدید 0  توضيحات 149 نمايش ها

با توجه به نامه رئیس محترم امور بودجه منطقه‌ای معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تکمیل فرم‌های مربوط به برنامه سالانه و ساماندهی طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای دستگاه‌های اجرایی در اسرع وقت ضروری است. دستورالعمل و نحوه تکمیل فرم‌ها را از اینجا مشاهده فرمایید.

15/07/1393
تشکیل جلسه كارگروه آمايش سرزمين، محيط زيست و توسعه پايدار
توسط PlanningBudgeting (budget) 1:27 PM اخبار جدید 0  توضيحات 31 نمايش ها

جلسه كارگروه با حضور معاون محترم برنامه‌ريزي و اشتغال استانداري، مدیر کل محترم برنامه‌ریزی و بودجه استانداري و ساير اعضاي كارگروه از ساعت 9:30 الي 11:30 روز 15 مهر ماه 1392 در سالن اجتماعات معاونت برنامه‌ريزي استانداري اصفهان تشکیل شد.

در اين جلسه پس از تلاوت آياتي از كلام ا... مجيد، ابتدا وضعیت توسعه پالایشگاه اصفهان و تاثیر آن بر محیط زیست مورد بحث قرار گرفت که مقرر گردید با توجه به قطعی شدن نظر اداره کل محیط زیست در مورد پالایشگاه، موضوع در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مطرح شود.

سپس وضعیت آلودگی هوای اصفهان طی 6 ماهه نخست سال جاری توسط اداره کل محیط زیست ارائه شد و ضمن اشاره به شروع استفاده از بنزین با استاندارد یورو 4 از 16 مهر ماه، این اقدام در کاهش بیشتر آلودگی موثر دانسته شد و مقرر گردید مساله آلایندگی معادن گچ و کوره‌های آجرپزی اطراف شهر اصفهان نیز مورد بررسی قرار گیرد.

در ادامه جلسه موضوع قرار گرفتن مجتمع در حال احداث دامداری در حریم شهر طالخونچه مطرح گردید و مقرر شد ظرف 20 روز آینده جلسه‌ای در این خصوص با حضور نمایندگان فرمانداری ذیربط و شهرداری تشکیل شده و نتیجه آن در جلسه آتی کارگروه ارائه شود.

06/07/1393
بخشنامه بودجه سال 1394 کل کشور ابلاغ شد
توسط PlanningBudgeting (budget) 8:51 AM اخبار جدید 0  توضيحات 227 نمايش ها

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور بخشنامه بودجه سال 1394 کل کشور را که به امضای رئیس جمهور رسیده است به کلیه دستگاه‌های اجرایی ابلاغ کرد. در این بخشنامه به شرایط اقتصاد ایران، منطقه و جهان پرداخته شده و رویکردهای اساسی بودجه سال 1394 نیز عنوان شده است.

دولت برای بودجه سال 1394 کل کشور 17 رویکرد اساسی را در دستور کار دارد. اجرایی نمودن سیاست های اقتصاد مقاومتی، تنش زدایی در سیاست خارجی، مدیریت بدهی‌های بخش دولتی، تداوم اجرای هدفمندی یارانه‌ها و کاهش نرخ تورم به همراه ارتقای قدرت خرید مردم و بهبود رفاه اجتماعی، فراهم کردن زمینه‌های استقرار کامل بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد، توجه به مقوله‌های زیست‌محیطی و تداوم سیاست‌های مربوط به کاهش آلودگی کلان‌شهرها از مهم‌ترین رویکردهای دولت در بودجه 1394 است.

برای مشاهده متن کامل بخشنامه بودجه سال 1394 و پیوست‌های آن، اینجا را کلیک نمایید.

05/07/1393
دوره آموزشی استقرار نظام بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد در استان اصفهان تشکیل می‌گردد
توسط PlanningBudgeting (budget) 1:55 PM اخبار جدید 0  توضيحات 53 نمايش ها

دوره آموزشی استقرار نظام بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد (ویژه استان‌ها) در منطقه 2، در تاریخ 7/7/1393 با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان‌های چهارمحال و بختیاری، مرکزی، یزد و اصفهان در محل اردوگاه شهید بهشتی شهر ابریشم تشکیل می‌گردد. این دوره با حضور اساتید معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی به آموزش مباحث برنامه‌ریزی سالانه و هزینه‌یابی فعالیت‌ها اختصاص دارد.

08/04/1393
ابلاغ پروژه‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به دستگاه‌های اجرایی
توسط PlanningBudgeting (budget) 1:16 PM اخبار جدید 0  توضيحات 129 نمايش ها

پس از تشکیل جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و کمیته‌های برنامه‌ریزی شهرستان‌ها، دفتر برنامه‌ریزی و بودجه نسبت به جمع‌بندی و ابلاغ پروژه‌های سال 1393 دستگاه‌های اجرایی اقدام نمود. در این خصوص مقرر شد دستگاه‌های مزبور جهت مبادله موافقتنامه‌های خود با معاونت برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری اقدام نمایند.

21/03/1393
چارچوب تهیه گزارش اقتصادی-اجتماعی سال 1392
توسط PlanningBudgeting (budget) 7:19 AM اخبار جدید 0  توضيحات 120 نمايش ها

با توجه به آغاز فرایند تهیه "گزارش اقتصادی-اجتماعی سال 1392" استان اصفهان، چارچوب تهیه این گزارش در بخش اسناد جدید و یا از اینجا قابل دریافت می‌باشد. تمامی دستگاههای مشمول تهیه این گزارش، برای تهیه و ارسال گزارش خود به دفتر برنامه ریزی و بودجه استانداری، تا پایان تیر ماه 1393 فرصت دارند.

03/03/1393
تشکیل کمیته‌های برنامه‌ریزی شهرستان‌ها
توسط PlanningBudgeting (budget) 12:24 PM اخبار جدید 0  توضيحات 107 نمايش ها

کمیته‌های برنامه‌ریزی شهرستان‌ها بمنظور بررسی وضعیت پروژه‌های سال 1393 و تامین اعتبار و تصویب آن در حال برگزاری است. کمیته‌های مزبور با توجه به کاهش اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال جاری و بر اساس سیاست‌های دولت و شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان موظف گردیده‌اند نسبت به حذف پروژه‌های غیر ضرور با پیشرفت فیزیکی کمتر از 20 درصد و اولویت دادن به پروژه‌هایی که در سال جاری به اتمام می‌رسند، اقدام کنند. همچنین مقرر گردیده است این کمیته‌‌ها از تصویب پروژه‌های جدید اجتناب نمایند.

17/11/1392
پی‌گیری اقدامات اجرایی درخصوص آلودگی هوای اصفهان
توسط PlanningBudgeting (budget) 11:11 AM اخبار جدید 0  توضيحات 162 نمايش ها

جلسه بررسی پیشنهادیه "استقرار سامانه مکانی پایش آلودگی هوا شهر اصفهان" در تاریخ 16 بهمن 1392 با حضور مدیر کل و کارشناسان دفتر برنامه‌ریزی و بودجه استانداري و همچنین مدیر کل و کارشناسان اداره هواشناسی و مدیر کل و کارشناسان سازمان حفاظت محیط زیست در محل دفتر برنامه‌ریزی و بودجه برگزار شد.

در این جلسه اهداف استقرار سامانه فوق به شرح ذیل مطرح و مورد بحث قرار گرفت: دریافت اطلاعات دقیق برخط (Online    تهیه الگوی آلودگی هوا با دقت بالا، تعیین نقاط و کانون‌های بحرانی و   ایجاد سیستم اطلاع‌رسانی برخط جهت مدیریت آلودگی هوا (داشبورد مدیریتی).

در پایان مقرر شد بررسی موضوع در جلسات کارشناسی ادامه یابد.

30/10/1392
ارائه طرح جامع مهار آلودگی هوای اصفهان در چهاردهمین جلسه کارگروه آمایش
توسط PlanningBudgeting (budget) 8:15 AM اخبار جدید 0  توضيحات 184 نمايش ها

طرح جامع کنترل کیفی هوای اصفهان در جلسه مورخ 19 دیماه سال جاری کارگروه آمایش سرزمین، محیط زیست و توسعه پایدار مطرح شد. اهداف این طرح عبارتند از: كاهش پايدار آلودگی هوا در اصفهان، كاهش روزهای ناسالم و افزایش روزهای سالم، تعیین وظایف و مسئولیت دستگاههای استانی و مدیریت های شهری برای دستیابی به هوای  سالم و جلب مشاركت همگانی مردم برای تحقق استانداردهای هوای سالم. همچنین در این جلسه مسئولیت‌ها و وظایف دستگاه‌های اجرایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


برگزاری دوره آموزشی ارزیابی و نظارت مکانی پروژه‌های عمرانی استان
توسط PlanningBudgeting (budget) 8:06 AM اخبار جدید 0  توضيحات 125 نمايش ها

با توجه به این که دفتر برنامه‌ریزی و بودجه، وظیفه نظارت و ارزیابی پروژه‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای را بر عهده دارد، دوره آموزشی سامانه ارزیابی و نظارت مکانی پروژه‌ها طی چهار جلسه در روزهای هفتم و شانزدهم دیماه سال جاری در محل سالن اجتماعات ساختمان شماره 2 استانداری اصفهان برگزار گردید. در این دوره کارشناسان دفتر ضمن آشنایی با ویژگی‌های این سامانه، نسبت به ورود اطلاعات برخی از پروژه‌های عمرانی اقدام کردند.

27/09/1391
راه‌اندازي سامانه ارزيابي توسعه و رصد آمايش در استان
توسط PlanningBudgeting (budget) 2:36 PM اخبار جدید 0  توضيحات 398 نمايش ها

با توجه به اينكه يكي از مباحث اصلي استان در فرايند تنظيم سند آمايش، ايجاد پايگاه داده مكاني (SDI) مي‌باشد، عصر روز يكشنبه مورخ 26 آذر ماه جلسه‌اي در محل معاونت برنامه‌ريزي استانداري پيرامون راه‌اندازي سامانه ارزيابي توسعه و رصد آمايش با حضور معاون محترم برنامه‌ريزي و اشتغال، مدير كل و مسئولين محترم گروه‌هاي دفتر برنامه‌ريزي و بودجه استانداري، نمايندگان محترم معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور و اساتيد محترم دانشگاه اصفهان تشكيل گرديد.

در اين جلسه پس از معرفي ويژگي‌هاي اين سامانه و با توجه به اين كه با استفاده از اين سايت امكان دسترسي به لايه‌هاي اطلاعات مكاني، محتوايي و توصيفي براي تمامي دستگاه‌هاي ملي و منطقه‌اي فراهم مي‌شود ضمن بحث و بررسي پيرامون پياده‌سازي اين سامانه در استان و به منظور استفاده هر چه مطلوبتر از آن در دستگاه‌هاي اجرايي مقرر گرديد موضوع در جلسه آتي شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان مطرح و اتخاذ تصميم گردد.

28/05/1391
دستورالعمل اجرايي ماده 215 قانون برنامه پنجم توسعه
توسط PlanningBudgeting (budget) 1:27 PM اخبار جدید 0  توضيحات 1142 نمايش ها

معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رئيس جمهور به استناد ماده 223 قانون برنامه پنجم، دستورالعمل اجرايي ماده 215 قانون برنامه پنجم توسعه را ابلاغ كرد. اين دستورالعمل كه نحوه تهيه، پيشنهاد و بررسي طرح‌هاي تملك دارايي سرمايه‌اي جديد را مشخص مي‌كند، اينجا قابل مشاهده است.

ورود | عضويت
 
Ariana Informatics Group - گروه داده ورزي آريانا